AKP’den Filistin açıklaması

İki gün önce ‘Filistin İçin Bin Genç’ grubu tarafından İstanbul Beyoğlu’nda Filistin’e destek eylemi yapıldı. Eylemciler, “Katil İsrail, iş birlikçi AKP”, “Nehirden denize özgür Filistin” ve “İsrail’e kınama yetmez, ticareti kes” sloganları attı. Çevresi Çevik Kuvvet polisleri tarafından kuşatılan eylemcilerden çoğu ters kelepçe takılarak gözaltına alındı.

Ankara ve Konya’daki eylemlere de on binlerce kişi katıldı.

AKP iktidarının İsrail ile ticaret devam etmesine tepkiler büyürken, partinin sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

– Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin ve Kudüs meselesindeki net duruşu, işgal altındaki topraklarda bulunan Filistinlilere ilişkin hassasiyeti tartışma götürmez bir gerçektir. 

– Cumhurbaşkanımızın 7 Ekim’den bugüne Gazze’ye yönelik İsrail saldırganlığının durdurulmasına yönelik yürüttüğü diplomasi ve her alandaki üstün gayreti, tüm dünyanın malumudur. 

“EN GÜÇLÜ SAVUNUCUSU VE DESTEKÇİSİ”

– Cumhurbaşkanımız, toprakları ve hakları için direnen Filistinlilere ‘terörist’ diyenlere karşı çıkarak, bu tutumunu en üst seviyede dünya liderlerinin gözü önünde kayda geçirmiş yegane liderdir. Cumhurbaşkanımız bu yaklaşımı ve fiili desteği nedeniyle Filistin halkı ve Filistinli liderler tarafından her vesile ile takdir görmüştür. 

– Cumhurbaşkanımız, Filistin konusundaki bu temel yaklaşımından dolayı, katliam şebekesinin ve Netanyahu hükümetinin önde gelen isimleri tarafından hedef alınmaktadır. Siyasi hayatı boyunca uğradığı tüm saldırılara rağmen Cumhurbaşkanımız, Filistin davasını siyasi hayatının temel çizgilerinden biri olarak savunmaktan bir an bile vazgeçmemiştir. 

– Cumhurbaşkanımız siyasi yasaklı olduğu zor zamanlarda bile ABD’de kendisine Hamas hakkında sorulan bir soruya aynı bugünkü gibi cevap vermiştir. Filistin davasını milli siyasetimizin temel unsurlarından biri olarak değerlendiren Cumhurbaşkanımızın Filistin konusundaki tutumuna ilişkin saldırılar mesnetsiz, haksız, izansız ve hukuksuzdur. 

– Cumhurbaşkanımız yüce milletimizin ve küresel vicdanın sesi olarak Filistin davasının ve Gazzeli mazlumların en güçlü savunucusu ve destekçisidir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x