Ömer Bolat Paris’te mevkidaşları ile ikili ticareti konuştu

AA

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Bakanlar Toplantısı Açılış Oturumu’na katıldı.

Bolat, sosyal medya hesabından Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirilen OECD Bakanlar Toplantısı’na ilişkin paylaşım yaptı.

Türkiye’yi temsilen Bakan Şimşek’le toplantının açılış oturumuna katıldıklarını aktaran Bolat, şu açıklamada bulundu:

Bu vesileyle ihracat temelli büyüme stratejimize uygun olarak tüm siyasi platformlarda, ülkemiz dış ticaretini sürdürülebilir şekilde artırarak, çok daha iyi yerlere getirme çabamızı sürdüreceğimizi ifade etmek isterim. Bu büyük etkinlik aracılığıyla gerçekleştireceğimiz görüşmelerin ülkemizin dış ticaretine ve halkımızın refahına doğrudan etki edeceğine yürekten inanıyoruz.

Singapurlu bakanla görüştü

Bolat, toplantı öncesinde Singapur Sürdürülebilirlik, Çevre ve Ticaret Bakanı Grace Fu ile görüştü.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, mevkidaşıyla iki ülke arasındaki ticaretin geliştirilebilir yönlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunduklarına işaret eden Bolat, “Karşılıklı ticaretimizi geliştirmeye yönelik samimi niyetimizi ifade ederek, bu konuda ilerleyen zamanlarda somut adımlar atmakta mutabık kaldık.” ifadesini kullandı.

“Macaristan ile ticari ilişkilerimizi çok daha güçlü seviyelere çıkaracağız”

Bolat, OECD Bakanlar Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Fransa’da, Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile görüştü.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x