Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıldönümü kentte çeşitli etkinlikler ve düzenlenen programlarla kutlandı.

Geçmişi tarihi zaferlerle dolu Şanlıurfa’nın düşman güçlerinin işgalinden kurtuluşunun yıldönümü “Birlikte Kurtardık Birlikte Kutlayalım” mottosuyla kentte çeşitli etkinliklerle kutlandı. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi önünden başlayan kortej yürüyüşü ile start alan program korteje katılanların ellerinde ay yıldızlı bayraklarla tarihi Balıklıgöl Platosuna kadar türküler eşliğinde yürüyüş ile devam etti. Kortej yürüyüşüne, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ahmet Aksoy, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Yetimoğlu, Şanlıurfa protokolü ve vatandaşlar eşlik etti.

Balıklıgöl Platosunda bulunan amfi tiyatro alanını dolduran yüzlerce vatandaş, kurtuluş temalı tiyatro gösterisini soluksuz bir şekilde izledi. İzleyenlerden tam not alan tiyatro gösterisi, vatandaşlar tarafından uzun süre alkışlandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Urfa Ahengi Müzik Topluluğu’nun seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle davam eden program, renkli görüntülere sahne oldu. Gecenin son gösterisi olan lazer ve havai fişek gösterisi de izleyenlerden tam not aldı. Balıklıgöl semaları havai fişeklerle aydınlanırken lazer gösterisi ise görsel bir şölen oluşturdu. – ŞANLIURFA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x